Denktaş: “Cumhurbaşkanı’nın iç konularda yetkisi yok, ama etkisi ile katkısı büyük olabilir”

Denktaş: “Cumhurbaşkanı’nın iç konularda yetkisi yok, ama etkisi ile katkısı büyük olabilir”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Denktaş, “Cumhurbaşkanı’nın iç konularda yetkisi yok, ancak etkisi ile katkısı büyük olabilir…Bu anlayışla hareket edeceğim” vurgusu yaptı.

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş, Cumhurbaşkanlarının iç konulara müdahale etmeye yetkisi olmadığını ancak etkisi ile bir çok sorunun çözümüne katkıda bulanabileceğini söyledi.

Denktaş, Kıbrıs İş İnsanları Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği’nin (KİYED) geleneksel olarak düzenlediği sohbet toplantılarına katılarak adaylık vizyonunu anlattı.

Denktaş buradaki konuşmasında adaylık sürecine geç başlamasına rağmen yaptığı ziyaretlerde kendisine karşı olan desteği gördükçe bu yarışta daha da cesaretlendiğini söyleyerek ülkedeki dağınıklığı gördükten sonra aday olmaya karar verdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı seçildikten sonraki hedefinin ülkede yaşanan kurumlar arasında diyalog eksikliği ve karmaşayı toparlamak olduğunu söyleyerek seçimlerde ikinci turu göğüsleyebileceğine inandığını kaydetti.

Denktaş, Cumhurbaşkanlarının iç konulara müdahale etmeye yetkisi olmadığını, ancak etkisinin çok büyük olduğunu kaydeden Denktaş, bu etkiyi kullanmak suretiyle iyi diyalog içerisinde istişare içerisinde bu yolu yürümek istediğini kaydetti.

Muhalefet Milletvekili olarak söylediklerini hükümetin çok dikkate almadığını dile getiren Denktaş, oysa bugün bambaşka bir noktada olunabileceğini belirtti.