DENKTAŞ, BAŞARI ELDE EDEN ATLETLERİMİZ İÇİN MESAJ YAYINLADI

DENKTAŞ, BAŞARI ELDE EDEN ATLETLERİMİZ İÇİN MESAJ YAYINLADI

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar İstanbul’da düzenlenen 87’nci Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda dereceye giren KKTC’li atletlerin başarısından dolayı mesaj yayınladı.
Denktaş, mesajında şunları kaydetti:
“Türkiye Büyükler ve 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonasında Buse Savaşkan, Tuğba Aydın ve Yiğitcan Hekimoğlu Kıbrıs Türk gençlerinin azmetmeleri ve desteklenmeleri halinde neler yapabileceklerini bizlere gösterdi.
Buse’miz Yüksek Atlama dalında Türkiye şampiyonu olurken, Tuğba’mız Uzun Atlama dalında Türkiye Şampiyonu, üç adım atlamada da Türkiye İkincisi olmayı başardı.
Başarılı atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu ise 200 Metre dalında Türkiye üçüncüsü olma gururunu bizlere yaşattı.
Gençlerimizin başarılarına sadece birer sportif derece, ya da madalya olarak değil, Kıbrıs Türk halkının özgüveninin yeniden oluşmasına konan birer tuğla olarak görüyoruz ve bir insan hakkı ihlali olan spor ambargosunu hukuki yollarla hafifletmek ya da tamamen ortadan kaldırmamız için mücadelemizin ışığı olarak bakıyoruz.
Bu büyük başarılara imza atan gençlerimizi gözlerinden öper, bu noktalara erişmek için kısıtlı imkanlarla ter döken diğer genç sporcularımıza hangi görevde olduğuma bakmaksızın destek olacağımın bilinmesini isterim.”